Jezeřany - Maršovice ...obec na Jižní Moravě
Informace pro občany a návštěvníky
Zlatý erb 2011
Zlatý erb 2010
Zlatý erb 2009
admin, 14.03.2010
Aktualizováno: 03.05.2010

OBECNÍ WEB OBHÁJIL VÍTĚZSTVÍ V CENĚ VEŘEJNOSTI

Krajského vyhlašování výsledků soutěže Zlatý erb 2009 se za naši obec stejně jako loni zúčastnili starosta pan Jan Šťastný a zastupitel obce a zároveň správce obecních stránek pan Ing. Jan Slavík. Ceny vítězům předali dne 9.3.2010 na slavnostním ceremoniálu hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, předseda Sdružení Zlatý erb Jan Savický a předseda krajské poroty Jan Forbelský.

Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických medií a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech, obcích a krajích ČR. Soutěž je součástí iniciativ v rámci kampaně Březen – měsíc internetu. Podle předsedy Sdružení Zlatý erb Jana Savického bylo novinkou letošního ročníku celodenní školení porotců o tvorbě přístupného webu se zaměřením na hodnocení kritéria přístupnosti Zlatého erbu, na kterém přednášeli odborníci na bezbariérovou přístupnost webových stránek veřejné správy z brněnského TyfloCentra. 

Naše obecní stránky obhájili své loňské vítězství a znovu vyhráli cenu veřejnosti, která se vyhodnocuje na základě poslaných hlasů veřejnosti. Toto ocenění nás opět velmi těší, neboť svědčí o tom, že se naše stránky běžným uživatelům líbí, jsou pro ně uživatelsky příjemné a atraktivní. Samozřejmě jsme po loňských zkušenostech stránky vylepšovali, abychom se líbili i  členům odborné hodnotící poroty a získali i jejich ocenění. Nestalo se tak, především z důvodu toho, že soutěž se stává velmi populární a prestižní, a tak se konkurence stále zvětšuje a hlavně vylepšuje. Že se nám naše vlastní vylepšení , která jsme si po první účasti v této soutěži předsevzali, podařila, můžete vidět v srovnávací tabulce bodů jednotlivých kritérií  pro naše stránky:

HODNOTÍCÍ KRITÉRIUM 
 2009 
 2010 
Povinné informace
 4,25  4,75
Úřední deska
 3,25  4,50
Doporučené a doplňkové informace
 3,75  4,75
Ovládání webu, navigace a přehlednost   4,50  3,75
Výtvarné zpracování
 3,75  4,50
Bezbariérová přístupnost
 4,00
 3,50
VÝSLEDNÝ PRŮMĚR
 3,91  4,32
VÝSLEDNÝ PRŮMĚR NEJLEPŠÍ OBCE
 4,24  4,76

Z tohoto porovnání je zřejmé, že v parametrech, ve kterých jsme se chtěli zlepšit, jsme se opravdu zlepšili: povinné info, úřední deska a doplňkové info. Ovádání webu a výtvarné zpracování jsou ovšem právě parametry méně objektivní, jejichž ohodnocení zavisí především na subjektivním posouzení porotce, zda se mu takový způsob líbí nebo mu vyhovuje. Obtížnost tohoto neměřitelného posuzování lze vidět v rozdílnosti ohodnocení od porotců loni a letos. Nutno poznamenat, že tyto dva parametry jsme nevylepšovali v roce 2009, spíše možná ovládání webu malinko zlepšili, a to jen u některých položek. Poslední parametr bezbariérovosti byl letos velmi ostře a kvalitněji sledován, neboť porotci v tomto směru podstoupili výše uvedené odborné školení. Takže co loni dostačovalo, letos už bylo nevyhovující. Tento parametr nebude  těžké  zlepšit neboť si lze od školícího TyfloCentra nechat vyhotovit audit bezbariérovosti.
Všem, kteří jste nám poslali své hlasy ještě jednou děkujeme a můžete se stále těšit na snůšku kvalitních, aktuálních a atraktivních informací z naší obce!
Soutěž pro nás ještě úplně neskončila, neboť můžeme získat ještě cenu veřejnosti na celostátní úrovni. A tak ti z Vás, kteří ještě nehlasovali a chtěli by nám dát svůj hlas mohou hlasovat v době od 15.3 do 1.4.2010. Způsob bude ještě ohlášen.


A jak dopadla celá soutěž pro Jihomoravský kraj v pořadí podle soutěžních kategorií:

Nejlepší webová stránka města:
1. Vyškov (http://www.vyskov-mesto.cz)
2. Břeclav (http://www.breclav.org)
3. Boskovice (http://www.boskovice.cz)

Nejlepší webová stránka obce:
1. Petrovice (http://www.oupetrovice.cz)
2. Ostrovačice (http://www.ostrovacice.eu)
3. Přísnotice (http://www.prisnotice.cz)

Nejlepší elektronická služba:
1. Senorady: e-MUZEUM
2. Vyškov: Rezervace vstupenek
3. Senorady: ENVIRO

Cena veřejnosti:
Jezeřany-Maršovice (http://www.jezerany-marsovice.cz

Další fotografie si lze prohlédnout v naší fotogalerii.

Článek ze stránek Jihomoravského kraje včetně videoreportáže z ceremoniálu, kde je nám věnována rovněž dostatečná pozornost naleznete zde. Videoreportáž má odkaz přímo u uvedení našeho ocenění na konci druhého odstavce.

ze_2010_predavani_oceneni.jpg ze_2010_skupinove_foto.jpg

 

 

 

 

 

Aktualizováno 03.05.2010
 

Czechpoint

Krizport
 
© Copyright 2008-2022 Klape, s.r.o.  |  správa stránek: Obec Jezeřany-Maršovice | Prohlášení o přístupnosti