Jezeřany - Maršovice ...obec na Jižní Moravě
Informace pro občany a návštěvníky
Zlatý erb 2011
Zlatý erb 2010
Zlatý erb 2009
admin, 21.03.2011
Aktualizováno: 31.03.2011

Máme hattric!!! A stříbro k tomu!

Ceny vítězům krajského kola soutěže Zlatý erb 2011 předali 24. 3. 2011 na slavnostním ceremoniálu náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Ivo Polák, Radek Prchal z firmy Webhouse a předseda krajské poroty Jan Forbelský. Za naši obec se zúčastnil starosta Ing. Petr Slavík spolu s administrátorem stránek a zastupitelem v jedné osobě Ing. Janem Slavíkem. 

V krajském kole soutěže Zlatý erb 2011 o nejlepší webové stránky města a obce se letos utkala 4 města a 15 obcí. Soutěž pořádalo letos již po třinácté Sdružení Zlatý erb. 

Naše obecní stránky uspěli tentokráte dvojnásobně. Kromě toho, že už potřetí v řadě vyhráli cenu veřejnosti, tak také zabodovali krásným druhým místem u odborné poroty. "Ocenění od odborné poroty jsem letos očekával. Po tři roky jsem pečlivě sledoval bodování porotců i jednotlivé soutěžící, kteří se umistňovali na příčkách před námi. Každým rokem jsme do stránek investovali a vylepšovali jejich funkčnost a obsah. Byl jsem si jist, že v letošním roce máme možnost získat i zlato." hodnotí soutěž administrátor webu Ing. Jan Slavík. Jak se stránky vylepšovaly lze sledovat v tabulce s přehledem bodového hodnocení pro jednotlivé kategorie:

HODNOTÍCÍ KRITÉRIUM  2009
 2010 
 2011
Povinné informace
 4,25  4,75
 4,50
 Úřední deska  3,25  4,50  4,50
 Doporučené a doplňkové informace  3,75  4,75
 4,50
 Ovládání webu, navigace a přehlednost  4,50  3,75
 3,50
 Výtvarné zpracování  3,75  4,50
 3,50
 Bezbariérová přístupnost  4,00  3,50 
 4,00
VÝSLEDNÝ PRŮMĚR
 3,91  4,32
 4,16
 VÝSLEDNÝ PRŮMĚR NEJLEPŠÍ OBCE  4,24  4,76
 4,30

"V letošním bodování však můžeme nalézt určité disproporce, které nejsou zaviněné změnami na stránkách, nýbrž kvalitou hodnocení odborné poroty", komentuje administrátor detailní bodové hodnocení. "Za ty tři roky co soutěžíme sleduji, jak v odborné porotě mizí externí odborníci a objevuje se více krajských úředníků a politiků, což pak může vést k takovému bodovému hodnocení jakého jsme letos svědky. Pro letošní soutěž jsme se specielně zaměřili na zlepšení bezbariérovosti stránek pro slabozraké a nevidomé občany. Od sdružení Tyflo Centrum Brno, které je zároveň i odborným partnerem soutěže, jsme si nechali vypracovat audit bezbariérovosti, na jehož závěrech a doporučení, jsme bezbariérovost vylepšili na maximum. Do těch úprav jsme investovali nemalou částku. Celá tato naše snaha a vylepšení nám v kritériu bezbariérovosti přineslo nakonec navýšení pouhého 0,5 bodu, z 3,5 na 4 body, s čímž se nemohu ztotožnit. Nevím co více bychom už měli vylepšit pro zisk plných 5 bodů. Buď chybuje Tyflo Centrum svým auditem nebo odborná porota svým hodnocením. Jedná se o velmi odborné kritérium, ke kterému je také potřeba speciální zařízení pro nevidomé. Nakonec zjistíte, že hodnotitelem byl porotce, u něhož je jako kvalifikace uvedeno předseda finančního výboru. Závěr si jistě každý dokáže udělat sám. Pokud by se zdálo někomu, že mluvím zaujatě, tak nechť se podívá na stránky obce Němčičky , verze pro slabozraké, a může ji  ihned jen pouhým laickým okem porovnat  s verzí naší. Jasně je vidět, že orientace a čitelnost pro slabozrakého je na webu Němčiček velmi špatná. A za toto dostali Němčičky ještě o 0,5 bodu více než my. To pak opravdu začínáte pochybovat o odbornosti a objektivnosti odborné poroty."  

Obě dvě ocenění nás, i přes to všechno, velmi těší a jsme rádi, že se naše stránky uživatelům a návštěvníkům líbí, přinášejí jim potřebný informační servis a stále si zachovávají vysokou míru modernosti, informační čistoty a atraktivnosti. Děkujeme znovu všem co pro náě web hlasovali, děkujeme za přízeň a také děkujeme všem přispěvovatelům článků - redaktorům, co společně vytvářejí obsah našich jedinečných webových stránek.

Zde jsou kompletní výsledky krajskéhé kola: 

Nejlepší webová stránka města:
1. Boskovice (http://www.boskovice.cz)
2. Vyškov (http://www.vyskov-mesto.cz)
3. Oslavany (http://www.oslavany-mesto.cz)

Nejlepší webová stránka obce:
1. Přísnotice (http://www.prisnotice.cz)
2. Jezeřany - Maršovice (http://www.jezerany-marsovice.cz)
3. Vavřinec (http://www.vavrinec.cz)

Nejlepší elektronická služba:
1. Vranovice: Zasílání novinek e-mailem
2. Němčičky: Zasílání novinek e-mailem
3. Skrchov: komentování článků

Cena veřejnosti:
Jezeřany-Maršovice (http://www.jezerany-marsovice.cz)

Další fotografie budou postupně zveřejněny ve fotogalerii.

zstupci_obce_ing_petr_slavk_a_ing_jan_slavik_s_ocennm.jpeg

starosta_petr_slavik_prijima_cenu_od_namestka_hejtmana_ivo_polaka.jpg

spolecne_foto_vsech_ocenenych.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Aktualizováno 31.03.2011
 

Czechpoint

Krizport
 
© Copyright 2008-2022 Klape, s.r.o.  |  správa stránek: Obec Jezeřany-Maršovice | Prohlášení o přístupnosti