Jezeřany - Maršovice ...obec na Jižní Moravě
Informace pro občany a návštěvníky
Zlatý erb 2011
Zlatý erb 2010
Zlatý erb 2009
admin2, 05.12.2007
Aktualizováno: 22.04.2008

Oslava 50. výročí založení TJ Jezeřany - Maršovice

Zahájení oslav provedl Ing. Petr Slavík, který přivítal všechny přítomné a v krátkosti se zmínil o historii a současnosti  tělovýchovné jednoty. Mezi pozvanými hosty byli i představitelé sportu v okrese a to za OTS ČSTV Znojmo předseda pan Ladislav Matoušek a tajemník pan Jaroslav Štěpán, za fotbalový svaz předseda OFS Znojmo pan Zdeněk Leitner. Tito hosté pozdravili přítomné, popřáli mnoho úspěchů v činnosti TJ a předali jejím zástupcům pamětní list u příležitosti tohoto výročí a novou vlaječku OFS Znojmo.

Ve sportovní části proběhla čtyři fotbalová utkání, v jejichž řízení se střídali rozhodčí pan Jiří Peřinka ml. ze Znojma a pan Jaroslav Beneš z Olbramovic.

Žáci remizovali se svými vrstevníky ze Sokola Trstěnice 3:3, když za domácí dva góly vstřelil Vít Ostrovský a jeden Milan Caha, za hosty se 3x do sítě trefil Daniel Hověz. Dorostenci nastoupili proti silnému soupeři - dorostu Sokola Pohořelice a prohráli 1:4. Branku vstřelil Václav Šles, za hosty 2x skóroval Vlastimil Podhrázský, 1x Haseil a Procházka. Následoval zápas veteránů, kterých bylo tolik, že se rozdělili do dvou týmů, Stará garda I. a Stará garda II.. Ačkoli v tomto případě vůbec nešlo o výsledek, viděli jsme 5 gólů s výsledek 1:4. Branky vstřelili Václav Šles st., Josef Berger, Marek Světlík, Mirek Ulreich a František Novotný ml.

Odpoledne vyvrcholilo mezinárodní utkání našeho „A" mužstva s účastníkem IV. Slovenské ligy týmem Giraltovce. Před zahájením utkání zazněla slovenská a česká hymna. Utkání skončilo výsledkem 1:5. Jedinou branku domácích vstřelil Radek Šles ml., za hosty se trefili Štefanik, Partila, Ivan, Mati a Uhrin.

Před utkáním proběhlo předání čestných uznání členům TJ Jezeřany-Maršovice, kteří se nejvíce zasloužili o rozvoj kopané v místní TJ.

Společenská a kulturní část oslav se projevila po celý den trvajících setkávání, rozhovorech a vzpomínkách všech přítomných. Zároveň po celý den probíhala v prostorách nově zrekonstruovaných prostor nad kabinami - v klubovně TJ, výstavka historických i současných fotografií, a návštěvníci si mohli zakoupit vlaječku, vyrobenou při příležitosti oslav.

V přestávkách fotbalových utkání předvedla své vystoupení děvčata z nově založeného oddílu aerobiku. Oslavy byly zakončeny večer, kdy na taneční zábavě hrála skupina „Matouškovy Wafky", čímž se oslavy protáhly do pozdních nočních hodin.

Po celý den přálo pěkné počasí, které nepokazila, spíše osvěžila, dešťová přeháňka po skončení posledního fotbalového utkání. Za zdárný průběh oslavy patří velký dík vše členům, příznivcům a sponzorům, kteří se podíleli na přípravách a průběhu oslavy.

50_let_fotbalu_002.jpg 50_let_fotbalu_041.jpg

 

 

 

 

 50_let_fotbalu_042.jpg 50_let_fotbalu_051.jpg

Aktualizováno 22.04.2008
 

Czechpoint

Krizport
 
© Copyright 2008-2020 Klape, s.r.o.  |  správa stránek: Obec Jezeřany-Maršovice | Prohlášení o přístupnosti