Jezeřany - Maršovice ...obec na Jižní Moravě
Informace pro občany a návštěvníky
Zlatý erb 2011
Zlatý erb 2010
Zlatý erb 2009
admin, 05.08.2008
Aktualizováno: 06.09.2008

„ O POHÁR ABK 99 "

V sobotu 02.08.2008 se na hřišti TJ Jezeřany-Maršovice uskutečnil první ročník dorosteneckého fotbalového turnaje, který pořádala TJ Jezeřany-Maršovice pod záštitou společnosti ABK 99, s.r.o.. Turnaje se zúčastnila družstva FC Miroslav (účastník krajského přeboru), Sokol Pohořelice (I.A třída), SK Holice (I.třída Pardubického kraje) a domácím mužstvem TJ Jezeřany-Maršovice (okresní soutěž). Výsledkem byly čtyři zajímavé zápasy okořeněné velkými výkony hráčů, zajímavými akcemi a pěknými góly.

Vítězem turnaje se stalo družstvo Sokola Pohořelice, které si dokázalo poradit s domácím celkem a v napínavém finále bylo více jak vyrovnaným soupeřem družstva FC Miroslav. Svůj kvalitní výkon hráči Pohořelic zakončili penaltovým rozstřelem, při kterém měli více klidu a brankaře, který vychytal dvě penalty a tak se po zásluze mohli hráči radovat z prvního místa.

Favorit turnaje FC Miroslav skončil na druhém místě a ve finále mu chybělo trochu štěstí. V prvním zápase turnaje proti SK Holice podali hráči velmi solidní výkon a v bojovném utkání, hraném s velkým nasazením a s velkým množstvím osobních soubojů ze strany obou mužstev, vyhráli 5:2. V zápase vynikl Radim Iran, který vstřelil 4 góly. Ve finále už střelecky úspěšný nebyl a to zejména díky kvalitní obraně Pohořelic, dirigované stoperem Zbyňkem Petráskem.

Tým SK Holice přijel na turnaj již v pátek a hráči se ubytovali v  klubovně TJ. Mužstvo podalo proti FC Miroslav velmi bojovný výkon. Na týmu se asi  podepsala  únava z dlouhé cesty a úmorného počasí. Přesto se dokázali ve druhém poločase, zápasu o třetí místo, zvednout a porazit domácí tým. Hráči vystupovali sympaticky  a bylo na nich vidět, že mají chuť hrát.

Domácí mužstvo, ač to výsledkově nevypadá, se v těžké konkurenci neztratilo. Mužstvu nechyběla bojovnost a snaha se před domácí diváky ukázat, ale na dobře hrající celky z Pohořelic a Holic to nestačilo. 
 

Výsledky turnaje:

SK Holice - FC Miroslav  2:5

Sokol Pohořelice - TJ Jezeřany-Maršovice  3:0


O 3.místo:
SK Holice - TJ Jezeřany-Maršovice  4:1


Finále:
FC Miroslav - Sokol Pohořelice  0:0, penalty 1:3

Nejlepším střelcem turnaje se 4 góly se stal hráč Radim IRAN (FC Miroslav), nejlepším hráčem byl vyhlášen  Zbyněk PETRÁSEK (Sokol Pohořelice)  a nejlepším brankářem Václav ŽUREK(Sokol Pohořelice).

Krásný putovní pohár a jeho zmenšenou repliku věnovala společnost ABK 99, s.r.o., poháry pro 2 až 4 mužstvo věnovaly pan Radek Pařil, GASTROSUN, s.r.o. a SK Holice. Poháry pro nejlepší fotbalisty věnovala společnost MZ plus s.r.o.. V průběhu odpoledne se uskutečnilo přátelské utkání mezi obcemi Jezeřany-Maršovice a Trboušany, ve kterém vyhráli domácí 7:1. Odměnou všem byl sud piva, který zaplatil poražený tým a hráči ho společně vypili. Odpoledne bylo zakončeno večerní zábavou, na které vystoupila skupina TRAJEKT.

Poděkování patří všem jmenovaným a nejmenovaným sponzorům a všem členům TJ, co se podíleli na přípravě a na zajištění zdárného průběhu turnaje. Bez nich by nebylo možno turnaj uskutečnit.   

Aktualizováno 06.09.2008
 

Czechpoint

Krizport
 
© Copyright 2008-2020 Klape, s.r.o.  |  správa stránek: Obec Jezeřany-Maršovice | Prohlášení o přístupnosti