Jezeřany - Maršovice ...obec na Jižní Moravě
Informace pro občany a návštěvníky
Zlatý erb 2011
Zlatý erb 2010
Zlatý erb 2009
Broněk Lesonický, 19.05.2011
Aktualizováno: 29.05.2011

Zahájení sportovní sezóny družstva mužů SDH

15.5.2011 - O putovní pohár starosty obce Šaratice

Tak jak již mnohokrát v minulosti jsme naší letošní závodní sezónu zahájili na soutěži O putovní pohár starosty obce Šaratice, který se uskutečnil v neděli dne 15.5.2011 od 11 hodin již tradičně na asfaltové silnici před zdejším Obecním úřadem. V minulosti hojně navštěvované závody v letošním roce značně ovlivnilo počasí, kdy za deštivého počasí se do Šaratic sjelo pouhých 19 družstev mužů a 5 družstev žen.

Do Šaratic jsme odjížděli bez nějakých velkých ambicí a to z toho důvodu, že jsme toho doposud mnoho nenatrénovali. Spíš jsme odjížděli, jak se říká, nasát tu nefalšovanou sportovní atmosféru.

V Šaraticích nejdříve proběhla soutěž žen, kterou jednoznačně ovládly ženy z Hodějic, které časem 18:42s o více jak 3s pokořily druhé Mělčany a třetí Habrovany „A".

My jsme šli na start jako 14 v pořadí mužů. Do té doby jsme vyděli pouze z větší části průměrné útoky, ze kterých jednoznačně vyčnívaly pokusy mužů SDH Mokrá, kteří se časem 18:51s průběžně zařadili na 1. místo a SDH Prušánky, kteří časem 19:41s okupovali průběžnou 2. příčku. Ale také jsme viděli spoustu neplatných pokusů, kterých nakonec bylo celkem 6, kdy neplatný pokus se nevyhnul ani družstvu mužů ze sousedních Loděnic. S blížícím se startem v nás značně rostla nervozita, kterou jsme ovšem po bezchybném startu zanechali hned na startovní čáře. Základnu jsme sice provedli na jistotu, ale čas zavodnění mašiny cca v 9s předznamenával dosažení celkem slušného výsledku. Dobře natažené béčka s rozdělovačem dali proudařům potřebný klid, aby své proudy téměř dotáhli až na nástřikovou čáru. Následovalo rychlé sražení terčů, které zastavilo časomíru na výsledném čase 19:12s, s lepším výsledným časem na pravém proudu 18:91s. Tímto výsledkem jsme se průběžně zařadili na 2. místo a vzhledem k tomu, že ze zbývajících družstev již nikdo nepokořil hranici 20s, to bylo pro nás  i umístění konečné.

Naše sestava:

koš: Bronislav Lesonický   
narážečka: Lukáš Badin
strojník:        
Lukáš Ileš
 béčka: Jan Čáp
rozdělovač: Pavel Musil
pravý proud: Bohuslav Ulreich
levý proud: Bohuslav Slavík

 

 

 

 

 Celkové Výsledky:

http://sdh.ivanovicenahane.cz/osh/kpps/vysledky/saratice2011.htm

Aktualizováno 29.05.2011
 

Czechpoint

Krizport
 
© Copyright 2008-2020 Klape, s.r.o.  |  správa stránek: Obec Jezeřany-Maršovice | Prohlášení o přístupnosti