Jezeřany - Maršovice ...obec na Jižní Moravě
Informace pro občany a návštěvníky
Zlatý erb 2011
Zlatý erb 2010
Zlatý erb 2009
Broněk Lesonický, 27.08.2009
Aktualizováno: 30.08.2009

Šťastné 2. místo na poháru obce Hodonice

25.7.2009 –  O pohár obce Hodonice

Znojemská liga pokračovala dne 25.7.2009 na závodech v Hodonicích, které proběhly na asfaltové silnici u místního kulturního domu. Závodu se zúčastnilo celkem 11 družstev mužů a 3 družstva žen. Již sama dráha, která je zde naopak oproti Miroslavi z kopce, dávala znát, že se zde můžeme dočkat dobrých čásů.

Na start jsme se postavili jako druzí hned po domácích, kteří v úvodním pokusu svůj útok nedokončili tak jako později družstva Vémyslic, Výrovic a Chvalovic. Bez většího zaváhání jsme dosáhli času 19,45s se sestřikem na levém proudu 18,70s. Radost nám jen kazila prodleva 2,5s mezi zakleknutím proudařů a výstřikem, zaviněná z větší části omezovačem průtoku vody (tzv. přetlakáčem). První kolo ovšem nakonec ovládly Trstěnice, které dosáhly času 19,18s, kdy na 3. místě průběžného pořadí po prvním kole figurovaly Loděnice s časem 19,87s.

Domácí v druhém kole dosáhli času 21,74s, což jim v konečném pořadí stačilo na 8. místo. My jsme šli na start s úmyslem náš výsledek co nejvíce vylepšit. Bohužel časová ztráta při uklouznutí Broně Lesonického na mokrém asfaltu u kádě se již nedala dohnat a nakonec jsme dosáhli horšího času 19,70s. Po ukončení našeho útoku došlo k vážné nepříjemnosti, kdy u stánku s občerstvením zkolaboval jeden z přihlížejících diváku, kdy na místě musela zasahovat i RZS, která muže v kritickém stavu odvezla do nemocnice. Po tomto incidentu bylo uvažováno o ukončení celé soutěže, ale nakonec se organizátoři rozhodli soutěž dokončit. Po 3/4 hodinovém přerušení se ke svému druhému pokusu postavili muži z Vítonic s dosaženým časem 20,56s. Loděnice si v druhém pokusu pohoršily na 19,90s. Trstěnice se zlepšily na 18,74s a zaslouženě vyhrály. Vémyslice s dosaženým časem 20,80s nejvíce rozesmutněly družstvo z Loděnic, které odsunuly na 4. příčku. Výrovice si po svém druhém pokusu zapsaly druhý nesplněný pokus z důvodu, že po dokončení útoku neměly našroubovaný koš. Další velký díl smůly si vybraly Chvalovice, kdy závodník na rozdělovači uklouzl na mokrém asfaltu a podvrkl si kotník. Vzhledem k tomu, že následující družstva se již výrazně nezlepšily, mohli jsme se radovat s konečného 2. místa.

Závěrem bych chtěl jenom dodat, že nebýt v Hodonicích omezovače průtoku vody, mohli jsme zde být svědky útoků pod hranicí 18s. Takové soutěže se poté stávají velmi neobjektivní, kdy relativně slabší mužstva, které při svých pokusen nestačí dobíhat na nástřikovou čáru, dokáží držet krok s těmi lepšími, kteří čekají dlouhé vteřiny na vodu v proudnici. Takové závody pak  vnášejí do hlav myšlenky typu „Proč by jsme trénovali, když pak v předu stejně čekáme na vodu“. Jak jsem se někde dočetl, tak hasičský sport – požární útok může být teprve objektivní až v okamžiku, kdy voda dokáže být v proudnicích dříve než proudaři na nástřikové čáře. Až taková skutečnost se může teprve stát objektivním měřítkem dovednosti jednotlivých družstev. Taková situace ovšem na Znojemské lize po zavedení povinnosti používat omezovač průtoku vody nastat nemůže, a proto začínáme zvažovat tu skutečnost, že se příštího ročníku Znojemské ligy, s vyjímkou některých závodů, zúčastňovat nebudeme.

Soutěž žen nečekaně ovládly děvčata z Božic ve svém rekordu 19,00s, před Vítonicemi a Hostěradicemi.

Naše sestava:        

 koš:   Bronislav Lesonický
 narážečka:   Lukáš Badin 
 strojník:  Jiří Burjan
 béčka:   Jan Čáp
 rozdělovač:  Pavel Musil
 pravý proud:  Bohuslav Ulreich
 levý proud:  Bohuslav Slavík

 

 

 

 

 

 

Výsledky soutěže naleznete zde:

http://hasicivitonice.wz.cz/vysledky_2009/liga_hodonice.pdf

 

Aktualizováno 30.08.2009
 

Czechpoint

Krizport
 
© Copyright 2008-2020 Klape, s.r.o.  |  správa stránek: Obec Jezeřany-Maršovice | Prohlášení o přístupnosti