Jezeřany - Maršovice ...obec na Jižní Moravě
Informace pro občany a návštěvníky
Zlatý erb 2011
Zlatý erb 2010
Zlatý erb 2009
Broněk Lesonický, 30.08.2009
Aktualizováno: 31.08.2009

SDH: Promarněná naděje na závodech v Pravicích

22.8.2009 –  O pohár starosty obce Pravice

Dne 22.8.2009 jsme zavítali na předposlední kolo Znojemské ligy do Pravic, kde se soutěžilo O pohár starosty obce Pravice. Soutěž se konala na asfaltové silnici před Hasičskou zbrojnicí, kdy dráha byla podobně jako v Hodonicích z kopce. Do pravic se sjelo celkem 12 družstev mužů a 5 družstev žen.

Do Pravic jsem odjížděli s nadějí a vidinou na celkové první místo ve Znojemské lize, kdy po předchozím úspěchu v Loděnicích jsme se v celkovém bodovém hodnocení dotáhli na 3 body k vedoucím Trstěnicím. Ovšem možná právě vidina našeho úspěchu svazovala ruce některým našim závodníkům.


Jako první se na star postavili domácí, kteří svůj pokus nedokončili. Po domácích jsme mohli jenom přihlížet, jak náš největší soupeř v boji o celkové prvenství družstvo z Trstěnic dosáhlo výborného času 18,74s a tím pro nás nastavil dost vysokou laťku. Do našeho pokusu jsme šli odhodlaně, bohužel po drobném záváhání našeho strojníka jsme svůj pokus dokončili v čase 19,11s, který nás po prvním kole řadil na průběžné 2. místo.

V druhém kole se Trstěnice nezlepšily, kdy se jim započítal lepší výsledek z prvního kola. Tím se naše odhodlání zvítězit a bodově se dotáhnout na Trstěnice výrazně zvedlo. V druhém pokusu nám nezbylo nic jiného než jít na hranici rizika. Bohužel vzpříčená matka na středu šroubení savic, nám vzala naději na vítězství. Nedotažené šroubení savic přisávalo vzduch, který se projevil na výsledném času, kdy útok jsme dokončili v horším čase 19,75s. Tento čas nám nakonec nebyl ani uznám, protože po předčasném rozšroubování savic a odmontování koše před povelem rozhodčího, byl náš pokus prohlášen za nesplněný. Následně jsme sledovali výborný pokus Výrovic, kteří svým výsledným časem 18,62s nejen pokořili čas Trstěnic, čímž dosáhly svého prvního vítězství ve Znojemské lize, ale zároveň si vytvořiliysvůj osobní rekord. Úspěch Výrovic nám dával velkou naději ještě na celkové první místo ve Znojemské lize. Naděje nám ovšem dlouho nevydržela, protože po pokusu družstva z Chvalovic, které se časem 18,87s vklínilo mezi nás a Trstěnice na třetí místo, se celková bodová ztráta na vedoucí Trstěnice zvýšila opět na 6 bodů.

Naše sestava:

 koš  Bronislav Lesonický
 narážečka    Martin Špaček
 strojník  Jiří Burjan
 béčka  Jan Čáp
 rozdělovač  Pavel Musil
 pravý proud 
 Bohuslav Ulreich
 levý proud 
 Bohuslav Slavík

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualizováno 31.08.2009
 

Czechpoint

Krizport
 
© Copyright 2008-2020 Klape, s.r.o.  |  správa stránek: Obec Jezeřany-Maršovice | Prohlášení o přístupnosti