Jezeřany - Maršovice ...obec na Jižní Moravě
Informace pro občany a návštěvníky
Zlatý erb 2011
Zlatý erb 2010
Zlatý erb 2009
Broněk Lesonický, 27.08.2009
Aktualizováno: 30.08.2009

SDH JM - 3. místo na závodech O pohár obce Pasohlávky

30.5.2009 –  O pohár obce Pasohlávky

Dne 30.5.2009 jsme se zúčastnili soutěže O pohár obce Pasohlávky, kdy se jednalo o první závod zahrnutý do série Břeclavské ligy. Závod probíhal na místním travnatém hřišti TJ Zetoru Pasohlávky (trať travnatá, okolo základny koberec), kdy trať byla po dopoledním vydatném dešti mírně podmočená. Do Pasohlávek se sjelo celkem 12 družstev mužů a 3 družstva žen, kdy mimo nás byly všechny soutěžní družstva z okresu Břeclav. Soutěž probíhala dvoukolově, kdy do celkového výsledku se započítaval lepší ze dvou dosaženáých časů.

Při nástupu, na kterém proběhl los startovního pořadí, jsme si vytáhli startovní číslo 1.  Na start jsme se tedy nachystali jako první. Dobře provedený útok kazil pouze výsledný čas, který se na displayi časomíry nejdříve zastavil na hodnotě 18,24s znamenající čas sraženého prvního terče a následně na celkovém výsledku 19,71s. Již během útoku bylo jasné, že lepšího času na sražení dosáhl náš levý proudař. Jako nejlepší v prvním kole se předvedl domací, kteří po perfektně provedeném útoku dosáhli času 17,76s a rázně tak vykročili za obhajobou prvenství z loňského roku. Na druhém místě po prvním kole se průběžně usadilo družstvo Poštorné „A“ s dosaženým časem 19,51s a za námi na 4 místě průběžně figurovalo družstvo z Horních Bojanovic časem 20,06s.
Ve druhém útoku jsme se zlepšili, kdy po uklouznutí našeho nejmladšího závodníka Jendy Čápa jsme nakonec dosáhli času 19,39s. Tímto jsme se průběžně zařadili na 2. místo. Od této chvíle nám nezbylo nic jiného než čekat jak se povede ostatním družstvům. Dobře jsme věděli z loňského ročníku soutěže, že hlavně družstva z Kobylí, Tvrdonic a Poštorné, ještě neřekly své poslední slovo. Domácí se v druhém pokusu nezlepšili. Tvrdonice po chybě při zapojení proudnice na základně dosáhly času 21,40s. Kobylí zase vodou zahltilo pravého proudaře, který prostříkal a dosáhlo času 21,33s, kdy levý proud dosáhl výtečného času 17,94s. Poštorná „A“ dosáhla v druhém kole času 18,10s a tím nás odsunula na 3. místo. Vzhledem k tomu, že se už nikdo ze zúčastněných družstev výrazně nezlepšil obsadili jsme nakonec celkové 3. místo.

Po zkráceni trati, která probíhala malokdy vídaným způsobem, kdy místo terčů se posouvala základna a káď pro vodu, započalo soutěžní klání žen, které vzhrály ženy z Poštorné před Lanžhotem a Kobylí.


Naše sestava:      

koš:

Bronislav Lesonický

narážečka:

Martin Špaček 

 strojník:

Jiří Burjan 

béčka:

Jan Čáp

rozdělovač:

Pavel Musil

pravý proud:

Bohuslav Ulreich

levý proud:

Bohuslav Slavík

 

 

 

 

 

 

Celkové pořadí naleznete na:

http://www.firesport.cz/2003/lindex.php?akce=soutez&liga=22&soutez=1735

 

Aktualizováno 30.08.2009
 

Czechpoint

Krizport
 
© Copyright 2008-2020 Klape, s.r.o.  |  správa stránek: Obec Jezeřany-Maršovice | Prohlášení o přístupnosti