Broněk Lesonický, 27.08.2009
Aktualizováno: 29.08.2009

II. kolo Znojemské ligy - neúspěch našich hasičů

13.6.2009 –  O pohár obce Trstěnice

Seriál Znojemské ligy pokračoval svým druhým kolem dne 13.6.2009 na soutěži O pohár obce Trstěnice, který probíhal na místním fotbalovém hřišti (dráha travnatá, okolí základny koberec). Do Trstěnic se sjelo celkem 14 družstev mužů a 5 družstev žen.

Do Trstěnic jsme odjížděli s předtuchou, že dnešní závody pro nás zřejmě příliš dobře nedopadnou, ale jeli jsme bojovat o co nejlepší umístění a tím pro co největší počet bodů do ligy. Naše sestana se proti předchozím závodům změnila, kdy na strojníka se vrátil Jirka Burjan. V tomto jsme ovšem žádný zádrhel neviděli, protože jak Jirka Burjan tak Lukáš Ileš jsou na svým postech stojníků výborní. Problém byl v absenci našeho levého proudaře Bohuše Slavíka, který byl na dovolené. Vzhledem k tomu, že se nám nepodařilo na závod sehnat některého z našich mladších členů, kteří ještě v loňském roce aktivně závodili za náš „B“ tým, odjížděli jsme do Trstěnic pouze v šesti lidech s vědomím, že si budeme muset někoho zapůjčit z cizího družstva. Po příjezdu jsme se hned zapojili do hledání náhrady na levý proud. U většiny oslovených závodníků jsme nepochodili. Nakonec se nám podařilo přemluvit Jirky Hrabiny z Loděnic, který nám slíbil levý proud odběhnout.

Soutěž odstartovali muži z Miroslavi, kteří se ale pouze zúčastnili soutěže v rámci postupového kola a do výsledkové listiny nebyli zahrnuti. Domácí Trstěnice při svém prvním pokusu dosahly času 19,43s. Po nich jsme se na start připravili mi. Po menších zádrhelech při  škrknutí koše o hranu kádě a roztažení hadic „B“, probíhal útok vcelku dobře. Problém nastal až při srážení terčů. Sláva Ulreich na pravém proudu srazil terč v čase 20,30s. Bohužel Jirka Hrabina na levém proudu se nedokázal vyrovnat se silným bočním větrem, který srážel proud vody z proudnice a měnil jeho zakřivení, kdy svůj terč srazil až v čase 32,37s. Po prvním kole jsme byli průběžně na 12 pozici, kdy za náma figurovaly pouze Výrovice s časem 33,15s a Medlice, které ke svému prvnímu pokusu nenastoupily. V prvních pokusech stojí za zmínku už jenom výsledky družstev z Loděnic a Vémyslic, kteří dosahli času 21,91s resp. 21,98s. Ostatní družstva se nedokázali pod hranici 22s vměstnat. Dramatická a nepříjemná situace v prvním kolo nastala při pokusu mužů s Chvalovic, který pro jejich levého proudaře po nevinně vypadajícm uklouznutí na mokré trati skončil ošklivou zlomeninou, která si vyžádala transport sanitkou do nemocnice.

Druhé kolo začalo vylepšením času doposud vedoucího družstva  z Trstěnic na 18,77s. Po nich jsme se na základně připravili mi ke svému druhému pokusu. Bohužel chyba startéra, který nás odstartovat i přesto, že jsme nebyly ke startu všichni připraveni, nás některé mírně rozhodila. I přesto jsme pokračovali v pokusu. Opožděné zavodnění stroje v čase pod 10s nám ještě dávalo naději při dobrém sestřiku na čas něco před 20s. Bohužel se opakovala situace z prvního pokusu. Sláva Ulreich svůj pokus dokončil v čase 20,77s, kdy Jirka Hrabina se se svým pokusem nevyrovnal a poté co svůj terč nesrazil ani do vyčerpání vody z kádě, byl pokus ukončen jako nesplněný. V této chvíli jsme už věděli, že v celkovém pořadí skončíme nejlépe na 12 místě a domů si odvezeme pohopouhý 1 bod započítaný do znojemské ligy. Výrovice se v druhém kole zlepšily na čas 20,30s, kterým dosáhly na celkové 3 místo a tímto nás odsunuli na předposlední 13 pozici před poslední Medlice, které svůj druhý pokus nesplnilo. Druzí v pořadí skončili muži z Výčap s časem 18,89s.

Souběžně se soutěží mužů probíhala soutěž žen na vedle připravené dráze. Nejlépe se se svým pokusem vypořádaly ženy z Vítonice, které vyhrály časem 18,32. Druhé skončilo družstvo žen z Miroslavi před  Hostěradicemi.