Jezeřany - Maršovice ...obec na Jižní Moravě
Informace pro občany a návštěvníky
Zlatý erb 2011
Zlatý erb 2010
Zlatý erb 2009
Broněk Lesonický, 27.08.2009
Aktualizováno: 30.08.2009

3. místo našich hasičů v Miroslavi

18.7.2009 –  O pohár rady města Miroslav

Dne 18.7.2009 jsme se zúčastnili v Miroslavi 4. kola Znojemské ligy, které proběhlo v rámci Jarmarku U Floriána. Soutěž probíhala na asfaltové silnici s mírným převýšením před místní Hasičskou zbrojnicí. Závodu se zúčastnilo celkem 18 družstev mužů a 5 družstev žen, kdy závody proběhly jednokolově.

Do Miroslavi jsme po dlouhé době odjeli v plně sestavě s Jirkem Burjanem na strojníkovi. Závody jako každý rok započaly v 09:30 hodin slavnostním historickým průvodem, se kterým jsme se odebrali na náměstí k soše sv. Floriána, kde proběhlo slavnostní zahájení jarmarku. Bohužel počasí nám příliš nepřálo, kdy předchozí slunečné horké dny vystřídaly přeháňky střídající se místy s bouřkami. Možná právě vinnou nepříznivého počasí došlo k závadě na časomíře SDH Chvalovice, která nešla odstranit, a proto musela být narychlo nahrazena časomírou SDH Loděnice. Po vynucené 3/4 hodinové přestávce zaviněné výměnou časomíry mohly být závody zahájeny. Jako první se na start, nejen proti nepříznivému počasí a převýšení dráhy, postavilo družstvo ze Šaratic, které svůj pokus, stejně jako později Višňové a Hodonice nedokončilo. Všechny absolvované útoky jsme neviděli, kdy jsme se před deštěm schovávali v našem Transitu. Ale některé útoky jsme si nenechali ujít, jako např. družstva z Hodějic, které dosáhlo času 19,51s což je průběžně vyneslo na 1. místo. Déšt postupně pomale ustal. Bohužel když jsme se jako 12-tí v pořádí chystali na základně přehnala se nad Miroslaví přeháňka, vinou které se staly savice a spojky hadic kluzké, proto jsme museli jít základnu na velkou jistotu, tak aby náš pokus neskončil ještě dříve než pořádně začne. Drobné zaváhání na béčkách, nám nakonec vyneslo čas 19,71s, kterým jsme se průběžně katapultovali na 2. místo. Následně Trstěnice dosáhly stejného času jako Hodějice, tedy 19,51s, čímž nás odsunuly na konečné 3. místo. Pohár za 1. místo si nakonec domů odvezli muži z Hodějic, kteří v dopňujícím rozstřelu dosáhli času 19,71s, čímž porazili družstvo z Trstěnic o 0,2s.

Po soutěži mužů proběhla soutěž žen, ve které už za opětovného mírného deště dominovalo domácí družstvo žen z Miroslavi, které dosáhlo vynikajícího času 17,97s. Druhé skončili ženy z Vítonic před Hostěradicemi.


Naše sestava:

koš: 

Bronislav Lesonický

narážečka:

Martin Špaček 

strojník:

Jiří Burjan

béčka:

Jan Čáp

rozdělovač:

Pavel Musil 

pravý proud:

Bohuslav Ulreich

levý proud:

Bohuslav Slavík


 

 

 

Celkové pořadí naleznete zde:

http://hasicivitonice.wz.cz/vysledky_2009/liga_miroslav.pdf

 

Aktualizováno 30.08.2009
 

Czechpoint

Krizport
 
© Copyright 2008-2020 Klape, s.r.o.  |  správa stránek: Obec Jezeřany-Maršovice | Prohlášení o přístupnosti