Jezeřany - Maršovice ...obec na Jižní Moravě
Informace pro občany a návštěvníky
Zlatý erb 2011
Zlatý erb 2010
Zlatý erb 2009
admin, 08.04.2020
Aktualizováno: 08.04.2020

Velikonoční obřady a bohoslužby ve farnosti během pandemie

Letošní Velikonoce jsme nuceni prožívat jinak, než jsme byli dosud ve svém životě zvyklí. Jsme z mnoha stran vyzýváni nejen k různým omezením, ale také k prožívání věcí a událostí nově: pozitivně a kreativně. To platí i pro oblast duchovního života. Tento rok se sice nemůžeme osobně zúčastnit krásných obřadů Velikonočního tridua a velikonočních bohoslužeb, ale můžeme (je dovoleno a doporučováno) navštívit soukromě přímo náš místní Boží dům a v něm projevit svou vděčnost a oddanost svému Pánu a Spasiteli světa v době, kdy ležel v hrobě a čekal na své slavné vzkříšení. 

 

Bdění u Božího hrobu je stará tradice lidové zbožnosti rozšířená po celé Evropě. Proto v rozpisu obřadů a bohoslužeb naleznete k tomu určené časy na Velký pátek a Bílou sobotu, kdy bude kostel otevřen. V pátek bude přítomen také kněz pro osobní duchovní péči. 

 

Příležitost pro farníky je nejen chrám navštívit, ale také se přihlásit jako strážci hrobu (minimální délka stráže je 1 hodina, pro starší i jen 30 min.).  Jak dlouho bude tedy kostel na Velký pátek otevřen, záleží jen na počtu strážců. Může to být déle než jen ten základní čas, který je uveden v rozpisu. Strážci se mohou hlásit emailem nebo telefonicky u Petra Eckla nebo Jana Slavíka. O tom, zda se základní čas rozšířil, se bude informovat následně.

 

Rozpis obřadů a bohosluže o velikonocích ZDE. 

Aktualizováno 08.04.2020
 

Czechpoint

Krizport
 
© Copyright 2008-2020 Klape, s.r.o.  |  správa stránek: Obec Jezeřany-Maršovice | Prohlášení o přístupnosti