Jezeřany - Maršovice ...obec na Jižní Moravě
Informace pro občany a návštěvníky
Zlatý erb 2011
Zlatý erb 2010
Zlatý erb 2009

Diskuzní fórum

Výstavba nových domů na návsi v Jezeřanech

Autor: občan J-M - 26.04.2020 21:11
Dobrý den, pane starosto,

můžete mi prosím říct, co Vás vedlo ke schválení výstavby rodinných domů (staví je v těchto dnech p. Ulreich) na návsi v Jezeřanech v takové podobě, jaké se staví? Proč se nedodržuje ráz návsi - v tomto případě styl řadových domů, které budou do komplexu dědiny zapadat?
Proč jste se tedy dušovali na veřejné diskuzi před pár měsíci, že chcete náves v Maršovicích i Jezeřanech propojit, aby tvořili ucelené jádro naší dědiny a zároveň schválíte takovou hrůzu, která s vesnickým stylem nemá pramálo nic společného?

Děkuji za odpověď

občan J-M

Re: Výstavba nových domů na návsi v Jezeřanech

Autor: Petr Slavík - 29.04.2020 22:08
Dobrý den,
povolení ke stavbě rodinného domu vydává stavební úřad, obec se ke stavbě vyjadřuje jako účastník řízení. Domy, na které se ptáte, nejsou součástí návsi a jejich stavba je (pokud to tak můžu říct) v zahradě, součástí návsi bude až třetí dům, jehož průčelí bude tvořit stavební čáru mezi dvěma sousedními domy. Stavba je v souladu s územním plánem, který tyto plochy definuje jako plochy obytné smíšené - venkovské (s územním plánem se můžete seznámit v sekci Dokumenty. Každý může mít svůj názor, ale já osobně si o této výstavbě rodinných domů nemyslím, že je to taková hrůza, jak se z vašeho dotazu může zdát.

Závěrem bych uvedl, že na setkání projektantů s občany, které se konalo dne 13.02.2020, byla hlavním tématem revitalizace centrálních veřejných ploch. Hovořilo se rovněž o propojení jezeřanské a maršovické návsi, ale ne aby spolu tvořily ucelené jádro, ale aby byly propojeny chodníkem či stezkou podél Jezeřanské strouhy.

Ing. Petr Slavík, starosta


Czechpoint

Krizport
 
© Copyright 2008-2020 Klape, s.r.o.  |  správa stránek: Obec Jezeřany-Maršovice | Prohlášení o přístupnosti