Jezeřany - Maršovice ...obec na Jižní Moravě
Informace pro občany a návštěvníky
Zlatý erb 2011
Zlatý erb 2010
Zlatý erb 2009

Diskuzní fórum

Masopust 2011

Autor: Petr - 04.02.2011 06:41
Chci se zeptat, kdy se bude letos konat masopust? Děkuji

Re: Masopust 2011

Autor: Petr Slavík - 04.02.2011 07:50
Dobrý den,

letošní masopust se bude konat v sobotu 05.03.2011.
Tak jak je již uvedeno v akualitách, zájemci se mohou přihlásit na e-mailové adrese masopust@jezerany-marsovice.cz nebo přímo na obecním úřadě.
Celá příprava je v rukou představitelů kulturního výboru, kteří chystají další vylepšení v již osvědčeném schematu. Mohu prozradit, že letos očekáváme větší účast masek, novou cimbálovou kapelu a vylepšení programu v KD. Nebude chybět tradiční pochovávání basy.

Petr Slavík

Re: Re: Masopust 2011

Autor: účastník - 06.03.2011 20:20
Chtěla bych poděkovat organizátorům letošního masopustu za přípravu... Samozřejmě se povedl stejně dobře, jako v minulých letech. Až teda na to vloupání a krádež...Doufám, že tito aktéři budou patřičně potrestáni a zaplatí taky vzniklou škodu. Su tím dost rozčílená, protože nechápu, jak si tohle může někdo dovolit... Taky mě dost udivuje, že nebyla přivolaná policie, když organizátoři zjistili vloupání, a nezačalo se to hned řešit. Jak kdyby se to mělo přejít, že se nic nestalo... To je vrchol!!!!!!!!

Re: Re: Re: Masopust 2011

Autor: starosta - 07.03.2011 08:15
Dobrý den,

reaguji na Váš příspěvek ohledně Masopustu 2011. Úvodem bych uvedl, že větší článek o této akci budeme publikovat po celkovém vyhodnocení akce. I já si myslím, že masopust byl velmi zdařilou akcí, jejiž zajištění stálo nemalé úsilí mhoha spoluobčanů a všem co se jakýmkoliv způsobem na přípravě a průběhu masopustu podíleli, patří poděkování.
Co se týká zmiňovaného vloupání a krádeže. Já osobně jsem se o této skutečnosti dověděl asi v 11 hodin dopoledne, když jsem byl upozorněn, že se někdo vloupal do KD. Ihned jsem se odebral na místo a následně jsme zjišťovali vzniklé škody. Z toho co jsem na místě viděl a zjistil bylo zřejmé, že někdo vylomil vstupní dveře a následně se dostal do prostoru sálu. (Musím uvést, že zabezpečení dveří je v nedobrém stavu, takže nebylo potřeba vynaložit až tak velké úsilí, aby se dveře "rozletěly". Z toho vyplývá, že musíme provést takové úpravy vstupních dveří, abychom násilný vstup do KD co nejvíce znemožnili). Pokud mohu z místa činu usuzovat na to, co se stalo, tak musím uvést, že pachatel či pachatelé, byli pravděpodobně pod vlivem alkoholu, měli zájem o jeho konzumaci a asi ani nedomýšleli svoje jednání. Lahve s alkoholem byly nalezeny jak v prostorách sálu tak před vchodem do KD, ale byly neotevřené a podařilo se je všechny zajisit i díky některých našim spoluobčanům, kteří byli na místě mezi prvními a lahve schovali a pak nám je předali.
Provedli jsme inventuru veškerého zboží a zjistili jsme, že chybí jedna lahev alkoholu a několik balíčků cigaret, škoda cca do 500,-Kč. Na zařízení KD či zapůjčených věcech žádná škoda způsobená nebyla.
Samozřejmě že jsme zvažovali zavolat na místo policii, ale nakonec s ohledem na způsobenou škodu, okolnosti a způsob provedení vloupání a pravděpodobnosti dopadení pachatele, jsme tak neučinili. Musím říci, že to bylo moje rozhodnutí jako starosty obce za které nesu plnou odpovědnost.
Tato událost vrhá stín na pěknou akci a i já jsem pobouřen tím,že si někdo dovolí takové věci. Na druhé straně je to pro nás poučení, abychom takovým věcem zabránili lepším zabezpečením našich budov.

Ing. Petr Slavík, starosta

Re: Re: Re: Re: Masopust 2011

Autor: účastnice - 07.03.2011 11:53
Souhlasím s panem starostou i s účastnicí, že masopust se opět velmi vyvedl, z mého okolí na něj byly jen kladné a pochvalné ohlasy.

O to víc mne mrzí (mimo jiných detailů, které se nehodí zde rozpitvávat) již výše zmiňovaná záležitost ohledně krádeže v KD.

Nehledě na výši škody či na podnapilý stav aktérů, velmi se mi nelíbí, že tito "machři" sedí klidně doma a smějí se celé dědině. Ano, (nejen) zabezpečení v kulturním domě je špatné, tím ale snad nebudeme omlouvat to, co se stalo? Jen ať si to hrdinové vyžerou až dokonce se vším všudy co k podobnému jednání patří. Toť můj názor.

Re: Re: Re: Re: Re: Masopust 2011

Autor: Bohuslav Slavík - 07.03.2011 15:01
Dobrý den,
rád bych také vyjádřil svůj názor k proběhlému masopustu. Myslím, že tato kulturní akce se stává jenou z tradic naším obce v čím dál větší míře. Velký dík patří organizátorům, všem účastníkům a maskám. Program, výzdoba a celková atmosféra krásně ukončila tzv. plesovou sezónu. Co se týče již zmiňované události, mohu říct jen tolik, že jsem byl u prováděné inventarizace a mohu povtrdit slova pana starosty a výši vyčíslené škody. Děkuji těm, kteří informovali představitele naší obce o neradostné události a apeluji na chování a svědomí těch, kteří svým jednáním kazí hodnoty druhých lidí. Měli bychom být vděčni za každou takovou kulturní událost, která má přispět nejen k zachování tradice, ale také k vytváření kladných vztahů mezi lidmi nejen naší obce.

Mgr. Bohuslav Slavík, místostarosta

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Masopust 2011

Autor: účastník - 07.03.2011 17:37
Doufám, že se také organizátoři zeptají lidí, kteří na akci byli poslední, jestli náhodou něco neví....jsem si jistý, že určitě ano.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Masopust 2011

Autor: starosta - 08.03.2011 19:06
Osobně jsem mluvil s lidmi, kteří dle mého zjištění, byli poslední co opouštěli KD. Bohužel jsem se od nich nic konkrétního nedověděl.
Pokud někdo z občanů má povědomí o konkrétní okolnostech vloupání do KD nebo byl přímo svědkem tohoto odsouzeníhodného jednání, tak ho žádám, aby mi svoje poznatky jakýkoliv způsobem sdělil. Slibuji, že jeho totožnost neprozradím a zařídím se podle závažnosti konkrétního poznatku.
Ačkoli si mohu myslet cokoli, pokud nemám v rukou důkazy, musím ctít presumci neviny.

Ing.Petr Slavík, starosta

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Masopust 2011

Autor: Sherlock Holmes - 12.05.2011 20:20
tak banditi už jsou snad jasní, když to mají napsané vápnem před barákem...teď už je jen lapit do lasa :-)

Re: Re: Re: Re: Masopust 2011

Autor: Hugo - 12.03.2011 21:17
S touhle sumou by jste byli příslušníkům PČR k smíchu, myslim že to by se ani moc nehodilo je volat...

Re: Re: Re: Re: Re: Masopust 2011

Autor: nepřítomný občan - 15.03.2011 14:38
Dobrý den, bylo by možné zveřejnit půlnoční čtení při pohřbívání basy? bohužel jsem nemohl na masopustu být, tak alespoň částečně si něco přečíst na internetu s fotkami by bylo fajn. Děkuji


Czechpoint

Krizport
 
© Copyright 2008-2020 Klape, s.r.o.  |  správa stránek: Obec Jezeřany-Maršovice | Prohlášení o přístupnosti