Jezeřany - Maršovice ...obec na Jižní Moravě
Informace pro občany a návštěvníky
Zlatý erb 2011
Zlatý erb 2010
Zlatý erb 2009

Diskuzní fórum

Brigády???

Autor: Pan Pávek - 24.03.2009 19:17
Takový dotaz pro všechny spoluobčany. Byly byste ochotní se podílet na obecních brigádách? Bylo by hodně muziky za málo peněz.

Re: Brigády???

Autor: Pracant - 24.03.2009 19:31
Já teda jo. Myslím že to není špatnej nápad. Možná by nebylo špatný dát tento návrh do ankety pane admin.

Re: Re: Brigády???

Autor: XYZ - 24.03.2009 20:30
Mám návrh na první brygádu:Vyházet zanesenou ststruhu přez dědinu.Kdo se hlásí???

Re: Re: Re: Brigády???

Autor: holub - 24.03.2009 21:00
Hlásím se okamžitě ! ! ! Sice to nebude příliš příjemná práce, ale když po vyčištění ucpeme natrvalo všecky kanály, které tam ústí, aby z nich ty sr.... netekly (např. krev a chlupy ze zabijaček, vody po sobotním prádle a v noci i jiné podivně páchnoucí věci)tak ta struha nebude věčně ucpaná a smradlavá. Jdu do toho a rád, mít něco takového pod okny bych nepřál ani největšímu nepříteli.

Re: Re: Re: Re: Brigády???

Autor: roms - 24.03.2009 21:22
Jen malá připomínka. Bydlím taky u té stoky. Je to fakt humus.Jenom bych chtěl něco napsat k tomu organizování brigád. Je to jen o lidech, jak se spolu domluví. Vidím to na našich třech sousedech přes zahradu. Když se přesunula f. Javazd nahoru k JZD všichni Jezeřanští vědí, jak to po nich vypadalo. Po domluvě asi 5-ti-10-ti lidí se tam uklidilo, srovnala se zemí dokonce i stodola, se kterou neměli nic společného a ta panelová silnice, která je tam dnes je možná sjízdnější než většina vozovek v obci.Když se děti i ostatní občané brodili po kotníky v blátě po "panšuli" do obchodu, zase to bylo jen o lidech, kteří se nebáli jít do nějakých podpisů (byl jsem mezi těmi, kdo se nadšeně podepsali za krásný chodník). Jen tím chci říct, že i na tu struhu se bude muset asi takto. Proč s takovou "maličkostí" obtěžovat vedení obce? Nikdo z nich u toho nebydlí, tak proč se o to zajímat?Technika se dá sehnat i bez pana starosty, pro kterého je všechno problém, vždyť každý někoho zná a jsou lidi kteří jsou KUPODIVU OCHOTNÍ pomoci. Já do čištění struhy rozhodně jdu a doufám, že nebudu sám, že se připojí i Ti, kdo na našem postiženém konci nebydlí.

Re: Re: Re: Re: Re: Brigády???

Autor: Pan Pávek - 24.03.2009 22:12
Vidím že se nápad chytl a sem jedině rád. Je vidět, že tu žijí lidi kterým není vzhled obce lhostejný. Do čištění strouhy jdu taky. A těm lidem by se ty kánály opravdu měly. Jen deštová voda z nich neteče!!!

Re: Re: Re: Re: Re: Brigády???

Autor: nani - 31.03.2009 09:08
Hlásím se taky,takže je nás zatím 5.V tomto počtu to bez nějaké techniky opravdu nezvládnem.A hlavně by to chtělo rychle,než nám ta naše obecní ostuda zaroste trávou.Pokuď má teda někdo možnost a nějaký chytrý nápad,jak tuto nevoňavou práci elegantně zmáknout,tak se ozvěte.

čištění "struhy"

Autor: ekolog - 15.06.2010 15:47
Plány jsou to hezký, ale co budete dělat s tím co ze "struhy" vyberete? Hodíte to na hromady na zahrádky před domy, nebo na zahrady za domy? To by nebylo zrovna nejvhodnější.

A další věc, není to "struha" ale potok, je ve správě Zemědělské vodohospodářské správy Znojmo, jakékoli zásahy spadají pod ně a hlavně pod vodní zákon, tzn. pod životní prostředí v Moravském Krumlově.

Spíš se divím, že těmto lidem není hanba se takto chovat!! Vždyť v dnešní době se nemusí budovat jen žumpy, ale na trhu jsou i domovní čistírny.


Czechpoint

Krizport
 
© Copyright 2008-2020 Klape, s.r.o.  |  správa stránek: Obec Jezeřany-Maršovice | Prohlášení o přístupnosti